Skip to content
2 lata ago

558 words

Poprowadzę cię przez rundę, przez bagno, przez krzak, przez hamulec, przez dziób: / Jakiś koń będę kiedyś, kiedyś pies, / Wieprz, bezgłowy niedźwiedź, czasem ogień. Zamieszanie o tożsamości, którą magiczny Puck inspiruje w Sezonie letniej nocy, przyszło mi do głowy podczas czytania Prion Diseases. Naukowcy wciąż zastanawiają się nad molekularną tożsamością czynnika, który przenosi choroby prionowe i replikuje po eksperymentalnej inokulacji, a nawet manifestuje różnice szczepowe , ale ma niemożliwe właściwości , które sugerują, że nie zawiera on kwasu nukleinowego. Ten paradoks wydaje się najlepiej wyjaśniony, biorąc pod uwagę, że kluczowa część czynnika zakaźnego składa się z białka prionowego (PrP Sc), które jest bardziej oporne na proteinazę niż normalne komórkowe białko prionowe (PrPC) i ma wiele nieprawidłowych konformacji strukturalnych. PrP Sc, który znajduje się w chorej tkance i zakaźnym materiale, sprzyja konwersji PrPC do PrP Sc, zwiększając w ten sposób ilość nieprawidłowych PrPSc (tj. Replikatów PrP Sc). Pojęcie takiego białkowego czynnika zakaźnego, czyli prionu, zostało poparte przez Prusinera, który napisał przedmowę do tej książki.
Zamieszanie dotyczące tożsamości agenta wynika częściowo z tego, że ma tak wiele nazw (PrP Sc, PrPCJD i PrP-res) i dlaczego istnieją różne synonimy dla tej grupy chorób (choroby prionowe, podostre encefalopatie gąbczaste i pasażowalne encefalopatie gąbczaste). ). Wydaje się niefortunnym, że naukowcy w tej dziedzinie nie mogą jeszcze dojść do konsensusu w sprawie jednolitej terminologii.
Inną przyczyną zamieszania jest włączenie tej książki do serii Metody w medycynie molekularnej , chociaż redaktorzy mądrze próbowali opisać wiele różnych aspektów badań , zamiast tworzyć książkę przepisową . Osiągnęli swój cel w wysoce satysfakcjonujący sposób.
Brytyjska epidemia choroby prionowej bydlęcej encefalopatii gąbczastej lub choroby szalonych krów zwiększyła świadomość publiczną tej wcześniej niejasnej grupy chorób i prawdopodobnie odegrała rolę w przygotowaniu tej książki. W rzeczywistości choroby te jeszcze wcześniej zwróciły uwagę opinii publicznej ze względu na niebezpieczeństwa jatrogennego przeniesienia choroby Creutzfeldta-Jakoba z prionami. Wiele osób, które włączyły się w tę książkę, to Brytyjczycy, którzy koncentrują się na chorobach prionowych u zwierząt. Niestety, ale zgodnie z mnóstwem niespodzianek, jakie te choroby przyniosły nam przez lata, książka została opublikowana tuż przed jawną transmisją gąbczastej encefalopatii bydlęcej na ludzi. Oprócz tego nieuniknionego zaniechania, składki są na ogół aktualne. Rozdziały dotyczące myszy z niedoborem PrP i transgenicznych oraz tworzenia PrPSc in vitro podsumowują ostatnie ważne badania. Ponadto, w niektórych rozdziałach, takich jak Will, Brown i Westaway, dostępna jest ilość niepublikowanych danych.
Badania nad chorobami prionowymi pogłębiły naszą wiedzę na temat chorób neurodegeneracyjnych i zakaźnych i prawdopodobnie nadal dostarczają wglądu w nie. Ta książka jest wysoce zalecana tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych zaburzeniach i niezwykłym patogenem Miejmy nadzieję, że przyszli badacze będą nadal oświetlać wiele pytań, które pozostają i są bardziej zbliżone do Moonshine w Sezonie Nocy letniej, który wchodzi z latarnią, niż do Dna, który zamienia się w dupę.
Raymond P. Roos, MD
University of Chicago Medical Center, Chicago, IL 60637

[przypisy: ceftriakson, noni, anastrozol ]
[patrz też: nieżyt nosa krzyżówka, materace dmuchane allegro, pływający stolec ]

0 thoughts on “Prion Diseases”