Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra15/ftp/annakmita.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Znak Babińskiego: stulecie ad – Anna Kmita Stomatolog
Skip to content

Znak Babińskiego: stulecie ad

2 lata ago

277 words

Wszyscy kandydaci Boucharda na tym egzaminie przeszli, a cała porażka Charcota nie powiodła się, w tym słynny Gilles de la Tourette (który przeszedł ją kilka lat później). Babiński był jednak zniechęcony i nigdy więcej nie próbował. Zamiast tego zaangażował się w badania kliniczne i pomógł w opracowaniu nowoczesnego badania neurologicznego. Babiński zidentyfikowal lokalizacyjne znaczenie poziomu utraty czucia po uszkodzeniu rdzenia kregowego; zdiagnozował pacjenta, który miał operację pierwszego rdzenia kręgowego we Francji. Babiński był zatem ważny w ewolucji badania fizykalnego w diagnostyce medycznej. Babiński postanowił udowodnić, że histeria nie jest organiczna . Zafascynowało go wyzwanie znalezienia fizycznych objawów u pacjentów z hemiplegią organiczną lub paraplegią, ale nie u osób z zaburzeniami psychogennymi. Znak palca jest tylko jeden.
Neurolodzy i historycy znajdą tę książkę zainteresowania. Jest bogaty w szczegóły historyczne i obejmuje kilka znanych postaci. Ale ogólni medyczni czytelnicy mogą znaleźć więcej szczegółów, niż kiedykolwiek chcieliby wiedzieć, włączając w to dziką dyskusję o złym nazwaniu znaku prostownika . (Zgięcie skraca kończynę, przedłużenie jej wydłuża, dlatego lepiej zauważyć, że palec u nogi podnosi się lub opada, zamiast używać słowa zgięcie lub przedłużenie , zgięcie podeszwowe i zgięcie grzbietowe są jednakowo Ale kluczowym mięśniem jest ekstensor hallucis longus.) Pisanie jest proste i jasne, wskazując na znaczenie prostych wkładów klinicznych, które są nadal ważne, nawet w epoce medycyny molekularnej.
Lewis P. Rowland, MD
Instytut Neurologiczny w Columbia-Presbyterian Medical Center, Nowy Jork, NY 10032

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: hurtownia portfeli, bisoprolol, amiodaron ]
[hasła pokrewne: patofizjonomika, pecherz neurogenny, perimenopauza ]

0 thoughts on “Znak Babińskiego: stulecie ad”