Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra15/ftp/annakmita.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Fizyczne oznaki krzywdzenia dzieci: atlas koloru ad – Anna Kmita Stomatolog
Skip to content

Fizyczne oznaki krzywdzenia dzieci: atlas koloru ad

2 lata ago

415 words

Wiele fotografii w tej sekcji należy interpretować z dużą ostrożnością, a niektóre w sposób całkowicie odbiegający od interpretacji, jaką autorzy podają. Przemoc wobec dzieci może być bardzo trudna do zdiagnozowania, a ogólnie wymagana jest zbiorowa mądrość specjalistów z różnych dziedzin. Z wyjątkiem niektórych oczywistych wzorców palenia, obrażeń skóry spowodowanych przez narzędzia i urazów narządów płciowych atlas pokazuje, same występy są niewystarczające do stwierdzenia, czy obrażenia były przypadkowe czy zadawane. Rzadko zdarza się, że pojawienie się urazu mówi nawet tysiąc słów. Gdy tak się dzieje, w rzeczywistości wiedza specjalistyczna klinicysty zajmującego się dziećmi jest prawdopodobnie niepotrzebna.
Diagnostyczna ocena wykorzystywania dzieci wymaga dokładnego przeglądu informacji dostarczanych przez pracowników ochrony dzieci, funkcjonariuszy organów ścigania i specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego. Stanowi to uzupełnienie dla historii lekarza, badania fizykalnego, wyników laboratoryjnych, obrazowania radiograficznego i wszelkich niezbędnych konsultacji subspecjalistycznych. W przypadkach przemocy fizycznej zbadanie miejsca zbrodni może mieć kluczowe znaczenie dla ustalenia wiarygodności historii i podjęcia decyzji, czy uraz może zostać uznany za przypadkowy czy spowodowany. Autorzy nie dają wglądu w te złożoności. Żadna ze zdjęć urazów spowodowanych fizycznym znęcaniem się nie pokazuje użycia kryminalistycznej skali pomiarowej, techniki szczególnie ważnej w identyfikacji śladów ugryzień. Po pokazaniu obrażeń skórnych spowodowanych przez narzędzia, zdjęcie narzędzia pomogłoby wyjaśnić schemat urazu. Wiele zdjęć urazów narządów płciowych pokazuje ręce egzaminatorów nieprzygotowanych – nie jest to właściwa wiadomość do przesłania nowoczesnego podręcznika.
Czy autorzy osiągnęli swój cel polegający na dostarczeniu szczegółowego opisu powszechnych znaków fizycznych zaobserwowanych w maltretowanych dzieciach . Chociaż wiele pracy poświęcono opracowaniu tego atlasu, co niewątpliwie było odzwierciedleniem troski autorów o wykorzystywanie dzieci przez nich wykorzystywanych, atlas nie wykazuje złożonych problemów diagnostycznych, z jakimi borykają się lekarze z każdym dniem. Uproszczenie diagnozy maltretowania dziecka na zdjęciu i szkic miniaturki zmniejsza pracę tych, którzy starają się dostarczyć dane naukowe do wykorzystania w tej dziedzinie. Prawdziwe poparcie dla dzieci maltretowanych może być prawdziwe tylko wtedy, gdy specjaliści pracujący z ofiarami wykorzystują naukowe kryteria diagnostyczne jako podstawę swoich decyzji. Ten atlas nie spełnia tego testu.
Martin A. Finkel, DO
University of Medicine and Dentistry of New Jersey, Stratford, NJ 08084-1504

[hasła pokrewne: dekstran, Białkomocz, ceftriakson ]
[przypisy: pokrzywka fizykalna, polipektomia endoskopowa, powiększone węzły chłonne pachowe ]

0 thoughts on “Fizyczne oznaki krzywdzenia dzieci: atlas koloru ad”