Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra15/ftp/annakmita.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Demonstracja ekspresji genu elastyny w kulturach fibroblastów ludzkiej skóry i obniżona produkcja tropoelastyn przez komórki od pacjenta z atrofodermą. – Anna Kmita Stomatolog
Skip to content

Demonstracja ekspresji genu elastyny w kulturach fibroblastów ludzkiej skóry i obniżona produkcja tropoelastyn przez komórki od pacjenta z atrofodermą.

2 lata ago

214 words

Atrofoderma to rzadkie zaburzenie skórne charakteryzujące się nierównomiernym rozmieszczeniem obszarów pozornie pozbawionych elastycznych włókien. Hodowlę fibroblastów skóry ustalono na podstawie prawidłowej i dotkniętej skóry właściwej pacjenta z tym zaburzeniem. Ludzką tropoelastynę zidentyfikowano w pożywce hodowlanej przy użyciu antystatycznych elektrobłonków i antyelastyn. W celu ustalenia, że znacznie mniej elastyny nagromadziło się w pożywce hodowanych komórek z fibroblastów łysych w okresie 3-d, zastosowano test immunoenzymatyczny. Ponieważ biosynteza elastyny w większości tkanek znajduje się pod kontrolą pretranslacyjną, przeprowadzono hybrydyzację molekularną z sondą genomową elastyną o nicku; jednak poziomy RNA informacyjnego elastyny były równoważne w obu szczepach komórkowych. Oba szczepy wytwarzały mniej elastyny niż normalne fibroblasty skóry. Pozakomórkowa proteoliza elastyny została oceniona jako możliwy mechanizm. Aktywność elastazy była zwiększona, a tropoelastyna trzody chlewnej była czterokrotnie szybsza, w przeliczeniu na komórkę, w miejscowych hodowlach fibroblastów niż w komórkach pochodzących z nietkniętego miejsca. Dwa szczepy komórkowe nie wykazywały istotnych różnic w produkcji kolagenu lub aktywności kolagenazy. Wyniki te są pierwszą demonstracją wytwarzania elastyny przez hodowane fibroblasty ludzkiej skóry i sugerują, że pierwotna wada atrofodermy może być wynikiem zwiększonej degradacji nowo zsyntetyzowanych prekursorów elastyny.
[podobne: estyl allegro, nieżyt nosa krzyżówka, powiększone węzły chłonne pachowe ]

0 thoughts on “Demonstracja ekspresji genu elastyny w kulturach fibroblastów ludzkiej skóry i obniżona produkcja tropoelastyn przez komórki od pacjenta z atrofodermą.”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Makijaż permanentny kielce[…]